Sepetim (0) Toplam: 0,00
%5
Yeni
Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku Prof. Dr. Zehra ŞEKER ÖĞÜZ

Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 23,75
%5 İndirimli
Stokta var
Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku
Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku
Filiz Kitabevi
23.75
<div style="text-align: justify;" align="center">ÖNSÖZ<br />14.2.2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Yeni Türk Ticaret Kanunu, 6762 Sayılı Ticaret Kanununa göre önemli değişiklikler getirmektedir. 6. Kitapta yer alan Sigorta Hukukuna ilişkin hükümler de bu kapsamda yer almaktadır.<br />Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku isimli çalışmanın temelini, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesince düzenlenen ve Yeni Türk Ticaret Kanunu hükümlerinin tanıtılması amacını taşıyan bilimsel toplantıda Sigorta Hukukuna ilişkin esasların açıklanması için yapılan hazırlık oluşturmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Deniz Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlilerinden Aslıhan SEVİNÇ KUYUCU’nun hazırladığı karşılaştırmalı tabloyla başlayan hazırlık süreci 6. kitapta yer alan hükümlerin mevcut düzenlemeye nazaran getirdiği yenilikler, taşıdığı benzerliklerin tespiti ile devam etmiş, hazırladığımız çalışmanın toplantıya iştirak eden katılımcılar ve öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda yayınlanması fikri ortaya çıkmıştır.<br />Çalışmada Yeni Türk Ticaret Kanununun 6. Kitabında yer alan hükümler, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Sigortacılık Kanunu hükümleri ile bir tablo halinde karşılaştırmalı olarak yer almakta ve yeni kanunda yer alan hükümlerin esasları “açıklama” başlığı altında değerlendirilmektedir.<br />Çalışmanın basılması işini üstlenen Filiz Kitabevi sahibi sayın Oğuzhan Oruç’a, dizgi işlerini her zamanki gibi titizlikle yapan Sayın Zeynep Oruç’a teşekkür borçluyuz.<br />Okuyuculara yararlı olması en büyük temennimizdir.<br />Üniversite, Beyazıt-18.5.2011<br />Doç. Dr. Zehra ŞEKER ÖĞÜZ Araş. Gör. Aslıhan SEVİNÇ KUYUCU</div>
 • Açıklama
  • ÖNSÖZ
   14.2.2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Yeni Türk Ticaret Kanunu, 6762 Sayılı Ticaret Kanununa göre önemli değişiklikler getirmektedir. 6. Kitapta yer alan Sigorta Hukukuna ilişkin hükümler de bu kapsamda yer almaktadır.
   Yeni Türk Ticaret Kanununda Sigorta Hukuku isimli çalışmanın temelini, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesince düzenlenen ve Yeni Türk Ticaret Kanunu hükümlerinin tanıtılması amacını taşıyan bilimsel toplantıda Sigorta Hukukuna ilişkin esasların açıklanması için yapılan hazırlık oluşturmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Deniz Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlilerinden Aslıhan SEVİNÇ KUYUCU’nun hazırladığı karşılaştırmalı tabloyla başlayan hazırlık süreci 6. kitapta yer alan hükümlerin mevcut düzenlemeye nazaran getirdiği yenilikler, taşıdığı benzerliklerin tespiti ile devam etmiş, hazırladığımız çalışmanın toplantıya iştirak eden katılımcılar ve öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda yayınlanması fikri ortaya çıkmıştır.
   Çalışmada Yeni Türk Ticaret Kanununun 6. Kitabında yer alan hükümler, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Sigortacılık Kanunu hükümleri ile bir tablo halinde karşılaştırmalı olarak yer almakta ve yeni kanunda yer alan hükümlerin esasları “açıklama” başlığı altında değerlendirilmektedir.
   Çalışmanın basılması işini üstlenen Filiz Kitabevi sahibi sayın Oğuzhan Oruç’a, dizgi işlerini her zamanki gibi titizlikle yapan Sayın Zeynep Oruç’a teşekkür borçluyuz.
   Okuyuculara yararlı olması en büyük temennimizdir.
   Üniversite, Beyazıt-18.5.2011
   Doç. Dr. Zehra ŞEKER ÖĞÜZ Araş. Gör. Aslıhan SEVİNÇ KUYUCU
   Stok Kodu
   :
   AAJ6753683364
   Boyut
   :
   16.5x23.5
   Sayfa Sayısı
   :
   144
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat