Sepetim (0) Toplam: 0,00

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Filiz Kitabevi 1963 yılında İsmet ORUÇ tarafından İstanbul’da küçük bir kitabevi olarak ticaret hayatına başlamıştır. Yayın sektörüne adım atarak zaman içerisinde İstanbul’un en etkin kitabevlerinden birisi haline gelmiştir.

1980’li yılların başından itibaren İktisat, Tıp ve Hukuk konularında ders kitapları yayınlayarak adım adım bir yayınevine dönüşerek, aynı zamanda kendi matbaa ve mücellithane yatırımını yaparak, akabinde baskı ve cilt bölümünü kurarak kendi bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.

1990‘lı yıllarda yayıncılık sektöründe Tıp, İktisat, Akademik ve Mesleki Yayınlar konusunda uzmanlaşarak bu alanda Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri haline gelmiştir.

1992 yılına gelindiğinde şuan da dağıtım ve satış işlemlerinin devam ettiği yeni yerine taşınarak, Satış, dağıtım, matbaa ve cilt tek noktadan hizmet vermeye başlamıştır. Kendi bünyesinde kurduğu dağıtım bölümünde kendi yayınlarının yanı sıra farklı yayınevlerinin de kitaplarının satışına da başlamıştır.

2010 yılın da online kitabevini açan yayınevimiz internet alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek ve sitesini sürekli güncelleyen bünyesinde Tıp, İktisat, Akademik ve Mesleki Yayın alanında kapsamlı bir kitap çeşidi bulundurmaktadır.

Yayın ve satış kataloğunda yer alan 2000’i aşkın kitapla ve her yıl bu listeye eklenen yeni kitaplarla yoluna devam eden Filiz Kitabevi, okurlarının büyük sevgisi ve bağlılığıyla gurur duymaktadır.

Filiz Kitabevi kuruluşundan günümüze sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir anlayışla hizmet vermeye devam etmektedir. Siz değerli okuyucu ve takipçilerimizin yayın önerileriniz de dâhil olmak üzere, her türlü görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

Kapat